Lähtölistat 2018

Tyrnävä Tractor Pulling SM-osakilpailujen ennakkoilmoittautuneiden lähtölistat löytyvät tältä sivulta. Luokat ovat listattu ajojärjestyksessä.

Listat päivitetään kisapäivän aamuna, seuraa ajankohtaista listaa tältä sivulta!

Farm Sport 2500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
180 Bolshoi Problem Late Honkanen Vieremä
329 Pikku-Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo
185 Ford 5000 Ville Koivuniemi Viljakkala
325 Pikku Hyrriäinen Tuomo Nissinen Ilomantsi

Light Modified

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
509 Devils Power Jarno Koskelainen Lappeenranta
507 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo
511 Pikku Poni Reijo Haapalainen Kempele

Super Sport 3600 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
536 Paranoid Antti Vertanen Orivesi
344 HouseHurricane Mari Pirttiniemi Virrat
183 Twister Eetu Uusitalo Kytökylä
355 Leila Lasse Kallinen Tyrnävä
551 Bison Timo Naaranoja Aura

Compact Diesel 600 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
576 Evelyn Juho Linna Kannus
590 BM Victor Sami Finnilä Nurmo
586 Elize Jaakko Linna Sievi
600 Disaster Puller Oskari Kivimäki Ikaalinen
596 Eleonor Pyry Takkunen Kalajoki

Modified Mini 950 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
526 Stormy Lightning Jukka Rytilä Oulunsalo
572 Ekqvist Diesel Martti Isomäki Koski TI
527 Troublemaker Heikki Patala Tyrnävä
522 Heartbreaker II Juho Siira Tyrnävä

Kuorma-autot 6500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
626 Leilah Petri Ingalsuo Kälviä
625 Scania P114 Jaakko Linna Sievi

Modified

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
507 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo
509 Devils Power Jarno Koskelainen Lappeenranta
556 Pink Fire Pasi Autio Oulunsalo
508 Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki

Pro Stock 3500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
530 Jor-Max Pekka Herlevi Kälviä

Super Sport 4500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
567 Hot Hunter Iivo Pitkämäki Härmä
506 Caesar Juho Linna Kannus
562 Terminator Timo Naaranoja Aura
569 Next Step Roger Lindfelt Alaveteli

Farm Sport 6000 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
322 Ursus Markus Rintala Haapajärvi
191 Ford TW25 Mika Lahti Vuokatti
200 John Deere 4255 Martin Spik Kruunupyy
317 Zetor Andreas Nyholm Munsala
174 New Holland M135 Mikko Levä Honkajoki
328 Hyrriäinen Keijo Hiltunen Ilomantsi

Heavy Modified

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
556 Pink Fire Pasi Autio Oulunsalo
508 Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki

Kuorma-autot 8500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
627 Volvo Titan Juho Linna Kannus
620 Jyry-Sisu Tero Äyräväinen Porvoo
628 Volvo Viking Pekka Herlevi Kälviä

Farm Sport 8500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
353 Case IH MX 150 Nils-Erik Wester Pietarsaari
Valtra T130 Heikki Patala Tyrnävä