Lähtölistat 2019

Tyrnävä Tractor Pulling SM-osakilpailujen ennakkoilmoittautuneiden lähtölistat löytyvät tältä sivulta. Luokat ovat listattu ajojärjestyksessä.

Listat päivitetään kisapäivän aamuna, seuraa ajankohtaista listaa tältä sivulta!

Farm Sport 2500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
312 Deutz 8006 Hermanni Ruohomäki Kauhajoki
169 Pikku Liisa Tapio Puikkonen Lievestuore
354 Nuffield Lasse Kallinen Tyrnävä
185 Ford 5000 Ville Koivuniemi Viljakkala
180 Bolshoi Problem Late Honkanen Vieremä
325 Pikku Hyrriäinen Tuomo Nissinen Ilomantsi

Super Sport 3600 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
350 Green Challenger Hermanni Ruohomäki Kauhajoki
470 Bison Timo Naaranoja Aura
183 Twister Eetu Uusitalo Haapavesi
505 Honey Bear Tommi Kumpula Härmä
366 Pikkolo Juha Vainionpää Kauhajoki
344 HouseHurricane Jouni Pirttiniemi Virrat
355 Leila Lasse Kallinen Tyrnävä
536 Paranoid Antti Vertanen Orivesi

Compact Diesel

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
576 Evelyn Juho Linna Kannus
600 Disaster Puller Oskari Kivimäki Ikaalinen
596 Eleonor Pyry Takkunen Kalajoki
586 Elize Markus Niemikorpi Järvenpää
590 BM Victor Sami Finnilä Nurmo

Modified 950 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
572 Ekqvist Diesel Martti Isomäki Koski TI
527 Troublemaker Heikki Patala Tyrnävä
522 Heartbreaker II Juho Siira Tyrnävä
555 Crazy Max Erkka Nisonen Myrskylä
526 Stormy Lightning Jukka Rytilä Oulunsalo

Race Trucks 6500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
601 Little Cam Jarmo Ahtola Anjala
626 Catiska Petri Ingalsuo Kälviä
617 Pikku Harald Hanna Puikkonen Lievestuore

Modified

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
507 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo
508 Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki
520 Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo
513 Fingering Ossi Mannila Päntäne

Pro Stock

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
100 New Generation Tommy Karlsson Jepua
530 Jor-Max Matti Herlevi Kälviä

Super Sport 4500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
562 Terminator Jukka Naaranoja Riihikoski
567 HotHunter Iivo Pitkämäki Härmä
344 HouseHurricane Mari Pirttiniemi Virrat

Farm Sport 6000 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
200 John Deere 4255 Martin Spik Kruunupyy
174 New Holland M135 Mikko Levä Honkajoki
193 Ford Tw10 Isak Ek Pensala
317 Zetor Andreas Nyholm Munsala
328 Hyrriäinen Tuomo Nissinen Ilomantsi
175 Pikku Foortti Mikko Levä Honkajoki
179 Fiat 1300 Super Tuomo Nissinen Ilomantsi
322 Ursus Markku Koponen Haapajärvi

Heavy Modified

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
520 Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo
508 Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki
507 Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo

Race Trucks 8500 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
628 Volvo Viking Pekka Herlevi Kälviä
620 Jyry Sisu Tero Äyräväinen Porvoo
625 Pikku Kaania Jaakko Linna Sievi
619 Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi
627 Volvo Titan Matti Herlevi Kälviä

Farm Sport 10000 kg

Rek nro Ajoneuvo Kuljettaja Kotipaikka
359 Volvo BM 2654 Tomi Mäkelä Loimaa
353 Case-IH MX 150 Nils-Erik Wester Pietarsaari
399 John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa
179 Fiat 1300 Super Tuomo Nissinen Ilomantsi